Historia Medeusz-Plus zaczęła się dużo wcześniej niż w 2011 roku, gdy Tadeusz i Maciej Żechowicz założyli spółkę, uruchamiając potem dwie przychodnie – w Olsztynie i w Szczytnie. Prawdziwy początek miał miejsce 38 lat temu, kiedy Tadeusz jako młody lekarz dowiedział się, że będzie miał syna. Był wtedy kierownikiem Poradni Pulmonologicznej w Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Olsztynie, a zaraz potem asystentem na oddziale wewnętrznym w tym samym szpitalu. Oczywiście nikt nie mógł jeszcze wiedzieć, czy Maciek pójdzie w jego ślady, choć historia lubi układanki, w których z relacji ojciec-syn powstaje coś wyjątkowego. Przykłady? Guccio i Aldo Gucci w świecie mody, Thomas i Teodor Edison w nauce, czy Joe i Kobe Bryant w sporcie (swoją drogą, Kobe to jeden z ulubionych koszykarzy Maćka!). Mistrzowską parę, tyle że w olsztyńskiej kardiologii, tworzą również Tadeusz i Maciej Żechowicz – dziś odpowiednio szef rehabilitacji kardiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym oraz adiunkt w Klinice Kardiologii i Chorób Wewnętrznych w tej samej placówce. Obaj wykładają również na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Tadeusz i Maciej Żechowicz działają lokalnie, w mieście, które obaj znają od dziecka, choć wykształcenie zdobywali na różnych krańcach Polski – Tadeusz w Białymstoku, a Maciek w Gdańsku i w Niemczech. Sukcesy synów, którzy idą w ślady ojców to nie tylko wynik wcześniej przetartych ścieżek. Mają jeszcze jedną, dużą przewagę: od urodzenia obserwują zachowania niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Chodzi o pracowitość, zaangażowanie i pasję do wykonywanego zawodu, bez których trudno o dobry wynik w medycynie. Maciej otrzymał od taty wzorowy przykład, dlatego dziś jest świetnym lekarzem. A skąd te umiejętności nabył Tadeusz? To proste! Jego tata również leczył pacjentów, specjalizując się w laryngologii. Co więcej, okazało się, że Tadeusz ma podwójne szczęście, bo w 1988 roku urodził mu się drugi syn. Piotr Żechowicz też pomaga ludziom, ale do serca trafia przez żołądek. Jako dietetyk kliniczny jest niezbędnym uzupełnieniem kardiologicznego zespołu Medeusz-Plus. Poprawnie ułożona i smaczna dieta to specjalność Piotra, który uwielbia gotować. Jego dania można podziwiać na instagramowym profilu o nazwie Piotr Żechowicz Przyjazny-Dietetyk.pl. Warto jednak odwiedzić go w przychodni, chociażby po to, aby posłuchać ciekawostek o staropolskiej kuchni.
W Medeusz-Plus wierzymy, że z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciach. My lubimy ze sobą przebywać, staramy się wzajemnie inspirować i pracować na wspólny sukces. Wierzymy, że umiejętności, które przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie są bezcenne, bo nie można nauczyć się ich z podręczników. Żechowicz Medeusz-Plus zawsze będzie bazować na rodzinnych wartościach, bo takie najlepiej sprawdzają się w podejściu do pacjenta. Dlatego zapraszamy do naszego domu – przychodni specjalistycznej przy ul. Osińskiego 9, która stoi dla gości otworem. Drugim „medycznym domem” pozostaje niezmiennie od 1988r. przychodnia specjalistyczna w Chorzelach przy ul. Mostowej 15A, w której już dwa pokolenia Żechowiczów mają pod swoją opieką nawet cztery pokolenia zadowolonych pacjentów i ich bliskich.